Casa Raizes Da Natureza
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | Rökning förbjuden Rökfria rum | Husdjur Husdjur tillåtna |
Casa Raizes Da Natureza Visconde De Maua med 2 sovrum, som ligger ungefär 25 minuters gångavstånd från Sitio Cachoeiras do Alcantilado, har terrass och uteplats för gästerna. Denna villa, som kan ta emot upp till 5 gäster, erbjuder möjlighet att utnyttja en solterrass.
Villan med 1 badrum ligger också 5 km från Toca da Raposa.
Boendet har ett badrum med en separat toalett och en dusch. I badrummen finns också badlakan och handdukar för extra komfort.
Köksfaciliteterna i Casa Raizes Da Natureza inkluderar te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap, och det finns också matplats.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- Husdjur tillåtna
- Allergifria rum
- Eldstad
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Grill faciliteter
Service
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Sittgrupp
- Uteplats
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Casa Raizes Da Natureza?
Ja, Casa Raizes Da Natureza tillhandahåller WiFi i allmänna utrymmen. - ❓
Erbjuder Casa Raizes Da Natureza ett kök?
Casa Raizes Da Natureza har ett komplett kök med te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor på Casa Raizes Da Natureza?
På Casa Raizes Da Natureza kan du utforska Visconde De Mauas viktigaste landmärken, inklusive Museu Duas Rodas (2 km), Vale do Alcantilado (5 km) och Toca da Raposa, som finns inom 15 minuters bilresa.